אדם אינו יודע את גורלו. המוות שאף אחד לא רוצה לחשוב עליו יכול להופיע אצל כולם בכל עת.

ברוב המקרים מותו של אדם גורר אחריו השלכות רבות ומגוונות על משפחתו ויקיריו ההשלכות הכלכליות הינם הגדולות ביותר .

הדרך הנכונה בה שאדם יוכל לתכנן בחייו את ההשלכות לאחר מותו הוא צוואה, צוואה הנה בקשתו של אדם ממקורביו לגבי מה יעשה ברכושו לאחר מותו. כשבעצם בצוואתו מצווה  אדם על יורשיו למלא את משאלותיו לאחר פטירתו .

אדם שדואג למקורביו ויורשיו מכין צוואה שתתמלאנה לאחר מותו כדי לחסוך מיורשיו אי סדרים ומריבות בין יקיריו על רכושו לאחר פטירתו.

כאשר אין צוואה , חוק הירושה קובע חלוקה ליורשים לפי עץ המשפחה הרשמי של הנפטר. כך למשל, במקרה של נפטר היו אישה וילדים - בת הזוג תירש מחצית מנכסיו, הילדים ירשו את המחצית השניה של נכסיו אשר תחולק באופן שווה בין כל הילדים.

חלוקה זו לפי חוק הירושה יכול שתתאים לחלקינו, , אך לרבים אחרים היא אינה נכונה, ואף עלולה לפגוע ביורשים וברצון הנפטר  וליצור משקעים וסכסוכים שונים בין היורשים.

צוואה הינה מסמך חשוב מאוד הכולל בתוכו את כל רכושו של אדם הצבר במשך מהלך חייו בעמל רב , לכן יש לערוך את הצוואה כאשר אדם צלול בדעתו וללא השפעה מי מיורשיו ו או הנהנים בצוואה ולא כאשר אדם נמצא מול סוף חייו ושיקול דעתו יכול להיפגע מכך.

לאנשים מעל גיל 70 מומלץ להצטייד לצורך עריכת הצוואה בחוו"ד של רופא גריאטרי המאשרת כי כשירים לחתום על הצוואה.


עריכתה של צוואה חייבת להיות בצורה המקצועית והרגישה ביותר בליווי עורך דין המתמחה בכך, שהרי לא כל יום עורכים צוואה ולכן יש לבצע את ניסוחה בזהירות המתבקשת כדי שביום בו ירצו לקיים את הצוואה היא תקוים בהתאם לרצונו של המצווה, ללא  ספקות או פרשנויות אשר עשויים לפגועה בתוקפה או חלילה להביא לביטולה ותוך כדי כך לגרום למלחמת ירושה בין יורשיו של המצוה .

גם אם אינכם מכירים את החוק ותקנותיו מומלץ להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום, שיכול לסייע לכם לדרוש- ולקבל את זכויותיכם במלואן. אשמח לעזור בכל בעיה.

ליעוץ בנושא ניתן לפנות אלינו.

בברכה, עו״ד ישראל רווח 
 
 לשירותכם : בטל : 03-6344400 ,053-8855056 , או  במייל : office@isr-law.co.il
 
המידע הכלול במסמך זה הינו מידע כללי ותמציתי בלבד, אינו מחליף את הצורך בעיון מלא ומעמיק בנוסח המלא של ההחלטה והוראות החוק הרלוונטיות. הוא אינו מהווה חוות דעת משפטית או יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.
 
Content

לפרטים נוספים, נא למלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליכם.

דלג לתוכן