אדם אינו יודע את גורלו. המוות שאף אחד לא רוצה לחשוב עליו יכול להופיע אצל כולם בכל עת.

ברוב המקרים מותו של אדם גורר אחריו השלכות רבות ומגוונות על משפחתו ויקיריו ההשלכות הכלכליות הינם הגדולות ביותר .

הכלי החוקי שאדם יוכל לתכנן בחייו את ההשלכות לאחר מותו הוא צוואה, צוואה היא בקשתו של אדם ממקורביו לאחר מותו. בצוואתו אדם מצווה על יורשיו למלא את משאלותיו לאחר פטירתו .

אדם שדואג למקורביו ויורשיו מכין צוואה שתתמלאנה לאחר מותו כדי לחסוך מיורשיו אי סדרים ומריבות בין יקיריו על רכושו לאחר פטירתו.

כאשר אין צוואה , חוק הירושה קובע חלוקה ליורשים לפי עץ המשפחה הרשמי של הנפטר. כך למשל, במקרה של נפטר היו אישה וילדים - בת הזוג תירש מחצית מנכסיו, את כל תכולת הבית המשותף ואת המכונית. הילדים לעומת זאת ירשו מחצית מהרכוש והוא יחולק שווה בשווה בין כל הילדים.

חלוקה זו לפי דין מתאימה לחלק מאיתנו, אך לרבים אחרים היא אינה נכונה, ואף עלולה לפגוע ביורשים וברצון הנפטר .

 צוואה הינה מסמך חשוב מאוד הכולל בתוכו את כל רכושו של אדם הצבר במשך מהלך חייו בעמל רב , לכן יש לערוך את הצוואה כאשר אדם צלול בדעתו ולא כאשר אדם נמצא מול סוף חייו ושיקול דעתו יכול להיפגע מכך.

עריכתה של צוואה חייבת להיות בצורה המקצועית והרגישה ביותר בליווי עורך דין המתמחה בכך, לא כל יום עורכים צוואה לכן יש לבצע את ניסוחה בזהירות המתבקשת כדי שבהגיע המצווה אל מותו.

רצונו הכתוב בצוואה אכן יקוים מבלי ספקות או פרשנויות אשר עשויים לפגועה בתוקפה או חלילה להביא לביטולה ותוך כדי כך לגרום למלחמת ירושה בין יקירים.

שזהו הדבר האחרון שהמצווה רוצה בצוואתו .

 

המידע הכלול במסמך זה הינו מידע כללי ותמציתי בלבד, אינו מחליף את הצורך בעיון מלא ומעמיק בנוסח המלא של ההחלטה והוראות החוק הרלוונטיות. הוא אינו מהווה חוות דעת משפטית או יעוץ משפטי ואין להסתמך עליו.

גם אם אינכם מכירים את החוק ותקנותיו מומלץ להיוועץ בעורך דין הבקיא בתחום, שיכול לסייע לכם לדרוש- ולקבל את זכויותיכם במלואן. אשמח לעזור בכל בעיה. בברכה, עו״ד ישראל רווח 
 
 לשירותכם, עו״ד ישראל רווח
03-6344400
office@isr-law.co.il
 

 
Content

לפרטים נוספים, נא למלא את הטופס ונציגינו יחזרו אליכם.

דלג לתוכן